Sposoby na reklamę – szyldy, banery i inne

Dobra reklama to najlepszy sposób na to, by wypromować przedsiębiorstwo na dowolną skalę, zgodnie z założeniami działalności. Współcześnie do wyboru mamy wiele różnych sposobów na marketing. Do wyboru mamy banery reklamowe, rozdawanie ulotek, oklejanie pojazdów, reklamę w internecie, radiu, telewizji, czy też billboardy.

Szyldy i banery do siedziby firmy

szyldy reklamoweZ pewnością ich wybór zależy od zasięgu działalności (lokalna firma nie potrzebuje ogólnokrajowej kampanii), wielkości firmy (te większe mogą sobie pozwolić na większe kampanie), czy również od skuteczności (reklama wideo będzie lepsza od ulotek i tym podobne). Warto jest się przyjrzeć kilku popularnym sposobom an reklamę, które stosuje wiele firm. Pierwsza z nich to będą szyldy reklamowe. Takie szyldy montowane są nad wejściem do siedziby firmy. Najczęściej znajduje się na nich nazwa firmy, jej logo, czasem motto, główne hasło reklamowe, fraza kojarząca się z tą firmą. Taki szyld może być podświetlany dzięki czemu będzie widoczny również po zmroku. Wiele firm działa do osiemnastej czy do późniejszych godzin, a w okresie jesienno-zimowym ciemno robi się już koło szesnastej. Dodatkowe oświetlenie szyldu również byłoby skuteczne. Jest to jednak reklama na budynku firmowym. Nie jest ona wystarczająca. Warto w przestrzeni miejskiej umieścić reklamę swojej działalności w postaci banerów reklamowych, billboardów czy reklam na wyświetlaczach led.

szyldy reklamoweTaka reklama powinna przyciągać wzrok, więc powinna być kolorowa, mieć dobrą grafikę lub zdjęcia, jak również krótkie i chwytliwe hasło reklamowe. Stosując tablice ledowe można umieścić w reklamie także krótkie filmy. Reklamę można umieścić również na samochodzie. Pojazd może być całkowicie oklejony reklamą, jak również mieć reklamę tylko na jednej części auta, na przykład na tylnej szybie. Tak często sobą bary i restauracje dowożące jedzenie – na szybie mają swoją nazwę i numery telefonów. Reklama jest ruchoma, zatem dotrze do wielu osób. Dobrą reklamą lokalną mogą być także reklamy prasowe. Reklama w lokalnej gazecie nie jest taka droga jak w ogólnopolskiej, więc nawet małą firma może sobie pozwolić na reklamę na całą stronę. Jeśli wcześniej mieliśmy projekt billboardu, banery czy plakatu to możemy go wykorzystać i przerobić na potrzeby prasy.

Reklamy w prasie lokalnej, banery reklamowe czy billboardy warto stosować przede wszystkim w okresie promocji, wyprzedaży, czy dużych zmian w firmie – takie hasła o niższych cenach czy nowym otwarciu lub zmianie siedziby przyciąganą wielu klientów skuszonych korzystną ofertą.

Więcej na http://www.poznanreklamy.pl