Problem z wyborem drukarki?

Każde biuro, firma czy zakład, bez względu na profil działalności, nie może się obyć bez drukarki, nawet jeśli miałaby być używana bardzo rzadko. Są i takie miejsca, gdzie dobra drukarka stanowi podstawę biurowej egzystencji.

Wybierając drukarkę, należy kierować się nie tylko ceną, ale także swoimi potrzebami. Do wyboru są drukarki atramentowe, stałoatramentowe i laserowe.

Czarno-białe drukarki laserowe są niezastąpione, gdy potrzebna jest duża ilość dobrej jakości czarno-białych wydruków. Pracują bardzo szybko i wydajnie, a tonery do nich starczają na długo, dlatego są biurowym ulubieńcem. Drukarki kolorowe nadają się do prostych grafik, pozbawionych dużej ilości szczegółów, gdy liczy się przede wszystkim czas wydruku lub jego wytrzymałość na ścieranie i odporność na wilgoć.

Drukarki atramentowe to najtańszy rodzaj drukarek. Bywa, że tusz do niej kosztuje więcej, niż sama drukarka, co doskonale obrazuje cenę tego urządzenia, za którą kryje się mały haczyk. Wydruki z nich nie są odporne na wilgoć i łatwo się ścierają, ale jakość kolorowych wydruków jest zwykle wyższa niż w przypadku drukarek laserowych.
Jeśli drukarka ma być używana jedynie sporadycznie, to pomimo wyższej ceny lepiej wybrać laserową, ponieważ tusz w nieużywanej drukarce atramentowej może zaschnąć, co sprawia, że należy go wymienić, inaczej urządzenie będzie bezużyteczne.

Ostatnim rodzajem drukarki są mało popularne drukarki stałoatramentowe – niska popularność wynika głównie z wysokiej ceny. Pozwalają na tworzenie wysokiej jakości kolorowych wydruków, z dużą ilością szczegółów, a przy tym dość szybko, więc również mają swoich zwolenników.

tonery do drukarek Samsung

tonery do drukarek Samsung – źródło grafiki

 

Dodaj komentarz