Porównanie rodzajów reklam świetlnych

Producenci reklam każdego dnia dostarczają swoim odbiorcom przeróżne sposoby promocji przedsiębiorstwa. Można je podzielić między innymi na te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Współczesne rozwiązania pozwalają połączyć je ze sobą, tworząc ciekawe i kreatywne kampanie reklamowe. Przykładem zastosowania obu z nich są reklamy świetlne.

Producent kasetonów i liter 3D

producent reklam świetlnychTe jednak mają mnóstwo rodzajów, które łatwo można ze sobą porównać. W skład reklam świetlnych wchodzą między innymi litery, kasetony, bilbordy, szyldy, neony oraz pylony. Czym się od siebie różnią? Pierwsze z nich najczęściej wybierane są przez różnego rodzaju instytucje. Stosowane są też w centrach handlowych. Przedstawiane są z reguły w formie 3D i skutecznie przykuwają uwagę, dzięki zastosowaniu technologii LED. Producenci są w stanie nie tylko tworzyć podświetlane litery, ale też zaprojektować świetnie wyglądające loga. Kasetony reklamowe są natomiast produktem, zazwyczaj wykonanym na ramie aluminiowej, na którym to zostaje zamieszczone logo firmy, jej nazwa bądź dowolny wzór. Cały kwadratowy, prostokątny bądź okrągły wzór jest podświetlany lampami LED. Profesjonalny producent reklam świetlnych potrafi wykonać na kasetonie każdy wzór, bez względu na jego rozmiar, czy kształt.

producent reklam świetlnychNajwiększe z instalacji podświetlanych są zdecydowanie banery reklamowe i bilbordy, jednak na ich ustawienie wymagany jest spory obszar oraz pozwolenie. Wiąże się to z wysokimi kosztami, lecz przynosi pożądane efekty. Ostatnią z porównywanych instalacji świetlnych są neony. To nowoczesne i wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie. Rury neonowe można montować niemalże wszędzie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Służą do oświetlania ważnych miejsc w lokalu, w tym między innymi barów, sceny, czy różnych stoisk. Mogą zostać stworzone w dowolnym kształcie oraz kolorze. To właśnie dlatego najczęściej widuje się neony przybierające postać zwierząt, ludzi bądź przedmiotów. Każda reklama ma indywidualne właściwości. W zależności od rodzaju lokalu, formy prowadzonej działalności oraz własnych upodobań właściciela można dobrać inną instalację świetlną. W przypadku reklam na zewnątrz swoją rolę znakomicie będą pełniły bilbordy, banery reklamowe, szyldy, litery podświetlane oraz kasetony.

Wewnątrz obiektu idealną formą promocji będą neony, które mogą przybierać nawet najbardziej wymyślne kształty. Cena każdego z wyrobów znacząco różni się od siebie i zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem będą neony, natomiast najdroższym pozostaną bilbordy i banery reklamowe.