Plakat nie tylko reklamowy

poster-316690_640Plakaty są jedną z popularniejszych form reklamy, nie tylko na zewnątrz budynków, ale również w ich wnętrzu. Mają różne formaty, dlatego można napotkać zarówno nieduże plakaty na słupach ogłoszeniowych, jak i te o dużym formacie, zajmujące znaczną część ściany i widoczne z daleka. Ze względu na swoje rozmiary, widoczność z większej odległości i możliwość powieszenia ich w miejscu, które codziennie mija wielu ludzi, plakaty nie tracą na popularności.

Plakat to jednak nie tylko reklama, ale także ozdoba wnętrza. Jeśli chodzi o współczesne projekty, szczególnym zainteresowaniem cieszą się plakaty promujące filmy czy gry, oraz plakaty z zespołami i piosenkarzami, które ich fani z chęcią zawieszają na ścianach obok innych, podobnych. Co ciekawe, stare plakaty sprzed kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat osiągają dziś wysokie ceny, a w swoich domach chętnie widzą je osoby w najróżniejszym wieku. Stały się więc oryginalną, dość oldskulową ozdobą wnętrza, przypominającą o zupełnie innych czasach.

W formie plakatu można także zdobyć wysokiej jakości wydruk grafiki stworzonej komputerowo. Jest to dobry sposób na otoczenie się pracami ulubionego artysty i wsparcie go, ponieważ takie osoby często pracują jako freelancerzy.

Na domowych ścianach pojawiają się także plakaty przygotowane przez samych właścicieli czy otrzymane od znajomych. Mogą przedstawiać np. zebrane zdjęcia z wakacji, zdjęcia wyjęte z różnych okresów życia, motywujące grafiki i hasła etc. Jeśli chodzi o wydruk na dobrej jakości papierze, to, wbrew pozorom, nie kosztuje to wiele. Są to raczej tanie plakaty, samo ich przygotowanie jest bardziej kosztowne niż wydruk. Możliwe jest wydrukowanie nawet pojedynczej sztuki, dlatego taka forma oryginalnego prezentu zyskuje na popularności. Jest to też ciekawy sposób na stworzenie identycznej pamiątki z wakacji dla kilku czy kilkunastu osób.

 plakat

plakat  plakat z XIX wieku  plakat vintage

plakaty na ulicy

Dodaj komentarz