Nowoczesne kasetony reklamowe, Bydgoszcz zmienia się w oczach

Ukazywanie marki w celach reklamowych swój początek miało w czasach starożytnych, gdy to napisy na ścianach stanowiły hasła sprzedażowe. Tego typu działania miały na celu zwrócić uwagę potencjalnego klienta na oferowane dobra, bądź usługi. Ówcześnie bardzo popularną formą prezentowania budowy działalności była reklama ustna – wykrzykiwana przez sprzedawcę.

Specyfikacja nowoczesnych kasetonów reklamowych?

ulica z kasetonami reklamowymiObecnie wiele się zmieniło, w związku z czym, za sprawą postępu technologicznego prezentowanie działalności jest o wiele prostsze. Nośniki reklamowe otaczają każdego mieszkańca w większym mieście. Poruszając się po zurbanizowanych terenach, z pewnością w oczy rzuciły się nowoczesne kasetony reklamowe Bydgoszcz jest wśród aglomeracji charakteryzujących się dużą połacią, przez którą przebiegają trasy, z chęcią wykorzystywane przez kierowców. Takie warunki pozwalają na zastosowanie wielu bannerów reklamowych oraz nowoczesnych szyldów. Wraz z rokiem 2003, gdy w ustawie „o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym” zapisano definicję tego słowa, udało się zachować spójność, o którą tak długo walczono. Wiele miast cierpiało w związku z licznymi kolorowymi bannerami wiszącymi w każdym miejscu. Poprzez nią rozumie się to jako tablicę reklamową, bądź urządzenie reklamowe informujące o działalności prowadzonej w nieruchomości.

ulica z kasetonami reklamowymiFakt, że samorządy miast coraz częściej wykorzystują w działaniach komunikacyjnych reklamę zewnętrzną, został zauważony przez autorkę publikacji – Agnieszkę Smalec. Wykazano, że stosunek konsumenta do reklamy nie jest zbyt pozytywny, jednak ta zewnętrzna jest przez niego bardziej akceptowalna. Tego typu myśl pozwala wysnuć wniosek dotyczący tego, że nowoczesne kasetony mogą jednocześnie pełnić swoją funkcję reklamową, a zarazem doskonale wkomponowywać się w tło i otoczenie. Autorka zauważa, że tego typu środki przekazu pozwalają na mniej inwazyjną i zaczepną formę. Tego typu nowoczesne szyldy rzucają się w oczy, przy czym nie prezentują się tak jak pulsacyjne tablice z masą ledów, które jaskrawymi kolorami mogą oślepiać kierowców, pieszych oraz innych mieszkańców.

Wraz z biegiem czasu zmienia się nastawienie konsumentów odnośnie reklamy, dawne, wielkie banery reklamowe zostają zastępowane niewielkimi szyldami z wyświetlaczami graficznymi, na których możliwe jest pokazanie m.in. logotypu, listy oferowanych usług bądź cennika. Podświetlone tablice są zdecydowanie bardziej widoczne dla potencjalnego klienta, a lokalizacja biura, bądź sklepu detalicznego widoczna jest z dalekich odległości za sprawą widoczności tego typu nośnika reklamowego.