Czy warto umieszczać reklamę na samochodach służbowych?

Osoby posiadające własną prężnie rozwijającą się firmę, często mają do dyspozycji samochód służbowy, podobnie jak pracownicy, którzy wykonują swoje obowiązki w terenie. Posiadając pojazdy firmowe, warto pomyśleć o tym, aby wyróżniały się one na tle innych samochodów.

Oklejanie aut to teraz standard

oklejanie samochodówW ten sposób podczas przemieszczania się po mieście będziemy jednocześnie zwracać na siebie uwagę – pozwoli to nam na zdobycie nowych potencjalnych klientów, którzy zapamiętają naszą firmę właśnie dzięki reklamie na samochodach. Oklejanie samochodów stanowi więc jedną ze standardowych opcji reklam zewnętrznych. Przewagę nad billboardami i plakatami zyskuje to dzięki temu, że w łatwy sposób dociera do większej liczby osób. Jeżeli reklama na samochodzie jest ciekawa, chwytliwa – nikt jej nie przeoczy. Do oklejania samochodów wykorzystywane są specjalne folie – muszą być one trwałe (taka reklama powinna dobrze służyć przez kilka lat), odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, a także odporne na ścieranie. Takimi właściwościami odznaczają się folie wylewane, carbonowe, magnetyczne, perforowane oraz odblaskowe. Każdy z rodzajów folii pozwala na uzyskanie innego atrakcyjnego efektu. W przypadku carbonu główną rolę odgrywa nietypowa struktura folii, która przyciąga wzrok. Folia odblaskowa to materiał wykorzystywany w sytuacjach, gdy zależy nam na tym, aby nasza grafika reklamowa widoczna była także nocą.

oklejanie-autOklejanie samochodów folią wylewaną to podstawowa opcja – wybierana jest najczęściej dlatego, że jej aplikacja jest niezwykle prosta – to folia samoprzylepna, która w szybki sposób precyzyjnie dostosowuje się do kształtu pojazdu. Jest to rozwiązanie niezwykle estetyczne. Wybierając folię magnetyczną, zyskujemy możliwość ściągania reklamy z samochodu w dowolnym czasie i umieszczania jej w innym miejscu (na dowolnej metalowej powierzchni). To rozwiązanie dla niezdecydowanych, a także dla tych, którzy chcą tylko czasowo ozdobić swój samochód. Jeżeli jednak wygląd i kolor karoserii naszego pojazdu nam odpowiada, ale zależy nam na grafice reklamowej, pomyślmy o oklejaniu samochodów folią perforowaną. Stosuje się ją na szyby, gdyż do jej podstawowych właściwości należy jednostronna przepuszczalność światła – osoby z zewnątrz widzą nadruk, natomiast osoby przebywające w samochodzie mogą normalnie obserwować otoczenie.

Bez względu na wybór materiału, oklejanie samochodów folią sprawia, że możemy w prosty sposób zareklamować usługi naszej firmy, dlatego jest to z pewnością sposób promocji warty uwagi.