Agencja pr i zarządzanie sytuacją kryzysową

Kryzysy zdarzają się w każdej firmie. Czasem są one spowodowane spadkiem liczny klientów, przeinwestowaniem, źle ulokowanymi lokatami, czy też zerwaniem lukratywnego kontaktu.

Agencja pr to dobre rozwiązanie

agencje pr Czasem jednak jest to kwestia związana z pracownikami firmy, takimi jak głośne odejścia, skandale obyczajowe, przyłapanie głównego menadżera na przestępstwie, takim jak branie łapówek, czy wyprowadzanie pieniędzy z przedsiębiorstwa. Kryzys może dotyczyć tego, że doszło do wypadku, ucierpiał pracownik, nastąpiła katastrofa zagrażająca przyrodzie (np. wyciek ropy z miejsca odwiertów), czy też okazało się, że sprzęt elektroniczny może się zapalić w trakcie pracy, a firma starała się to ukryć, nie poinformowała o tym klientów i nie wycofała produktów na czas. Takie kryzysy mogą być dla firmy bardzo groźne. Kontrahenci zrywają umowy, kupujący bojkotują marki i masowo zawracają produkty do sklepów, reklamodawcy nie chcą mieć z firmą nic wspólnego, trudno jest nawiązać kolejne kontrakty. Generuje to poważne straty wizerunkowe, ale i finansowe dla firmy. Co wtedy przedsiębiorstwo może zrobić? Rozwiązaniem są agencje pr. One zajmują się komunikacją medialną i korporacyjną zarówno w czasach prosperity, jak i kryzysu.

agencje pr Przede wszystkim firma powinna przyznać się do błędu. Skoro wszyscy o tym mówią, to nie ma sensu zaprzeczać, że coś nie miało miejsca. Lepiej jest przyznać, że czegoś się nie dopilnowało, przeprosić i zaoferować jakąś rekompensatę, naprawę szkód. Może to być wymiana produktów na nowe, sprawdzone, bezawaryjne, może to być przekazanie pieniędzy na cele dobroczynne, czy zajęcie się oczyszczaniem przyrody po wypadku chemicznym. Chęć i próby naprawienia zaistniałej sytuacji z pewnością będą odebrane pozytywnie. Agencja pr może też przygotować strategię prezentacji firmy jeszcze przed kryzysem. Kiedy zostanie wykryta usterka, czy kiedy firma spodziewa się dużego pozwu sądowego to agencja już wtedy może przeszkolić pracowników na temat tego co powinni robić i mówić, może też zalecić przygotowanie kampanii reklamowej lub promocyjnej mającej odwrócić uwagę mediów i klientów od kryzysu. Wtedy firma ma czas do namysłu, nie musi działać pochopnie i naprędce gasić ognia kryzysowego. Osoby przygotowane będą wypadały także lepiej w telewizji, będą bardziej wiarygodne.

Z pewnością im szybciej agencja pr zabierze się za usuwanie skutków kryzysu firmowego tym lepiej dla przedsiębiorstwa. Straty będą mniej dotkliwe, a firma podniesie się po zapaści. Warto jest podjąć współpracę możliwie jak najwcześniej, także przed wybuchem afery.